وب سایت رسمی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز

کرج - میدان توحید - بلوار امام زاده حسن - مصلی کرج

مساجد باید پایگاه امید بخشی به مردم در بحران‌ها باشند

  • ۱۳۶
مساجد باید پایگاه امید بخشی به مردم در بحران‌ها باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز حجت الاسلام «ابراهیم اکبری» در گفت و گو با شبستان بر لزوم فرهنگسازی مساجد برای پیشگیری از ویروس کرونا تاکید و اظهار کرد: برگزاری نمازهای جماعت مساجد باید با رعایت اصول و نکات بهداشتی برگزار شود و ائمه جماعات در زمینه پیشگیری از این بیماری، موارد مورد نیاز را بیان کنند.

 

حجت الاسلام اکبری تصریح کرد: تاکید کرده ایم، کسانی که بیماری هایی دارند که زمینه ابتلاء به کرونا را در آنها افزایش می دهد، در سطح جامعه و مسجد حضور نیابند و دیگر مردم هم از سجاده، مهر و قرآن های شخصی استفاده کنند. علاوه بر آن، مستحبات را در مسجد کمتر کرده و به اندازه انجام واجبات در مسجد اکتفا کنند.

 

این کارشناس در حوزه دین تاکید کرد: ضدعفونی کردن مساجد، دریافت اخبار از مرجع و وزارت بهداشت، دوری کردن از نشر اخبار کذب مواردی است که ضرورت دارد، مورد توجه نمازگزاران قرار گیرد.

 

وی تاکید کرد: از گذشته تاکنون همواره مساجد پایگاهی برای حفظ آرامش روحی و روانی مردم، پناهگاه و ملجا آنها محسوب می شدند، در حال حاضر نیز ضرورت دارد که این پایگاه ها، مامن و پایگاه امن الهی مردم باشند و با دستگیری از نیازمندان و همدلی با مردم، عطوفت و مهربانی را که سیره علوی و ائمه اطهار(ع) بوده است، مورد توجه قرار دهند.

 

این کارشناس حوزه دین با بیان اینکه مساجد، تنها پایگاهی هستند که همه گروه های مردم می توانند در آنها حضور یابند، خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مساجد در مدیریت اقتصاد، فرهنگ، جنگ، سیاست و امنیت و بحران های کشور، اساسی ترین نقش را ایفا کردند، امروز نیز این مرکز مقدس الهی باید پایگاه امید بخشی به مردم در بحران های مختلف باشند.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.