وب سایت رسمی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز

کرج - میدان توحید - بلوار امام زاده حسن - مصلی کرج

مدیر تربیت‌شده و برخاسته از دل مسجد اهل اختلاس نیست / فرهنگسراها با هدف مقابله با مسجد راه اندازی شده اند

  • ۱۱۵
مدیر تربیت‌شده و برخاسته از دل مسجد اهل اختلاس نیست / فرهنگسراها با هدف مقابله با مسجد راه اندازی شده اند
به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد به نقل از دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی در نشست شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز که صبح به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در البرز و امام‌جمعه کرج برگزار شد با تبریک آغاز امامت حضرت مهدی (عج) گفت: حضرت امام خمینی (ره) دریکی از سخنان خود می‌فرمایند که «انقلاب کردیم که مساجد را آباد کنیم» و این امر به معنای اهمیت جایگاه مساجد است.

وی در ادامه افزود: مساجد محور تمام امور و برنامه‌های نظام اسلامی ایران است و اگر شما به مدیرانی که برخاسته از دل مسجد و تربیت‌شده نهاد مسجد بودند نگاه کنید، می‌بینید که این مدیران اختلاس‌های چندمیلیاردی و یا … انجام نمی‌دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با ضروری خواندن توجه به جایگاه مسجد مطرح کرد: اگر امام مسجد شرح وظائف خود را در روند مدیریت مسجد به‌خوبی انجام دهد، آن‌طور که حتی برای زدن میخی به دیوار مسجد او مطلع باشد و از او اذن داشته باشد، آن‌وقت است که می‌توان گفت که آن مسجد درست عمل می‌کند.

آیت‌الله حسینی همدانی تصریح کرد مسجد حوزه و حیطه مدیریتی امام مسجد است و از زمانی که شورای سیاست‌گذاری مساجد استان البرز را در این استان شکل داده‌ایم، شاهد تحولات و قالب تشکیلاتی موفق و به سامانی در این استان هستیم.

وی با اشاره به اقامه نماز جماعت در ۲۶۰ مسجد شهرستان کرج توضیح داد: متأسفانه پیش از تشکیل شورای سیاست‌گذاری مساجد استان تنها معدود مساجدی بودند که نماز جماعت را اقامه می‌کردند.

امام‌جمعه کرج بابیان این مطلب که مسئولان دولتی اهتمام و توجه وافی را نسبت به امور مسجدی ندارند، بیان کرد: سه تن از مدیران دولتی استان که باید در این جلسه حضور پیدا می‌کردند و احکام خود را تحویل می‌گرفتند با توجه به همین اهتمام نداشتن در امور مسجد حضور ندارند.

آیت‌الله حسینی همدانی بیان کرد: به‌منظور تحقق شورای سیاست‌گذاری مساجد استان البرز که در کشور برای نخستین بار شکل گرفت ۹ ماه فکر و برآورد شد و درنهایت با اجرایی شدن این شورا، به دستور رهبر معظم انقلاب در سطح کشور تسری پیدا کند و تشکیل آن توصیه شد.

وی با در نظر گرفتن جایگاه شورایی سیاست‌گذاری مساجد مطرح کرد: ائمه جمعه در هر یک از شهرستان‌ها مسئول این شورا و معرف ائمه مساجد هستند و دیگر آن‌که تصمیم‌ها برای اعطاء پول به مسجد از طرف شهرداری و یا تخریب مسجد تنها با اعلام این شورا انجام می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در بخش دیگر سخنان خود به ساخت فرهنگسراها در دوران اصلاحات اشاره کرد و گفت: متأسفانه فرهنگسراها باهدف مقابله با مساجد راه‌اندازی شدند و امروزه در شهر تهران فرهنگسراها به‌وفور در فاصله چندمتری مساجد هستند که از حیث بودجه و امانات رفاهی و خدماتی و آموزشی نسبت به مسجد غنی هستند.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.