وب سایت رسمی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان البرز

کرج - میدان توحید - بلوار امام زاده حسن - مصلی کرج

سیستم الکترونیکی قطع گاز حساس به امواج زلزله

  • ۲۱۵
سیستم الکترونیکی قطع گاز حساس به امواج زلزله

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، در راستای صیانت از سلامت  نمازگزاران و ایمنی مساجد استان البرز، محصول مشترک مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با شرکت دانش بنیان ایمن زلزله سدید تحت عنوان سیستم الکترونیکی قطع گاز هنگام زلزله در داخل ایران تولید شده است.

سیستم الکترونیکی قطع اتوماتیک گاز حساس به امواج زلزله ساخت گروه صنعتی ایمن زلزله سدید، سیستمی تخصصی و منحصر به فرد و حاصل سالها تحقیق و تلاش گروهی متخصص در زمینه های زلزله، مکانیک و الکترونیک می باشد .

این سیستم بصورت کاملا تخصصی در زمان زلزله عمل می کند و با توجه به فیلتراسیون سخت افزاری و نرم افزاری موجود در سیستم الکترونیک آن به هیچ وجه به ارتعاشات محیطی غیر از زلزله پاسخ نمی دهد و در صورت عمل کردن سیستم قطعاٌ با امواج زلزله روبرو گردیده است .

اولین بار در آمریکا دستگاه مکانیکی قطع گاز حساس به زلزله در دو دهه گذشته ساخته شد و هم اکنون در غرب امریکا بصورت اجباری تحت استفاده قرار گرفته است. کشور ترکیه با کپی سازی از دستگاه مذکور شروع به تولید آن دستگاه کرد و به کشورهای لرزه خیز من جمله ایران صادرکرد.

در ایران نیز همان دستگاه مکانیکی بصورت متفرقه با همان مکانیزم ساخته شد و در بعضی مکانها مورد مصرف قرارگرفت.

برای اولین بار در جهان دستگاه الکترونیک قطع اتوماتیک گاز حساس به امواج زلزله (امواج اولیه P و همچنین PGA زلزله) توسط متخصصین ایرانی ساخته و مورد ثبت اختراع جهانی قرار گرفت (به شماره 80808 – مورخ 17/7/92).

ویژگی های دستگاه الکترونیکی قطع گاز قابل قیاس با نوع مکانیکی حتی امریکایی نبوده و از این نظر ضمن یک افتخار بین المللی برای کشور عزیزمان ایران، مورد توجه کشورهای اروپایی حتی امریکا نیز قرار گرفت.جهت دانلود بروشور این محصول کلیک کنید

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.